Doğru Nefes, diyafram kasının tam kapasiteyle çalışması sayesinde bedenin ihtiyacı olan yeterli oksijeni alarak yaşam enerjisine dönüşmesini sağlayan doğal bir süreçtir.

Nefes alma sürecinde işin büyük bir kısmını diyafram kası gerçekleştirir, ancak pek çok insan bu kas yerine sırt, omuz, bel kaslarını kullanarak tam bir nefese izin vermezler.

Diyafram kası kullanılarak, ulaşılan doğal nefes 3 seviyede yarar sağlar.

Fiziksel Seviye: Kandaki oksijen oranı artar. Beden atık ve toksinlerden arınıp hafifler, canlanır ve enerjik hâle gelir. Hücre yenilenmesi hızlanır. Beden daha canlı, dengeli güçlü hale gelir. Hastalıkların fiziksel seviyesinde iyileşme gözlemlenir.

Zihinsel-Duygusal Seviye:  Nefes düşük frekanstaki negatif enerjiyi pozitife yükselterek motivasyon, odaklanma ve özgüveni artırır. Aynı olaya/duruma farklı bakış açılarından bakabilme, farklı görebilme becerisini geliştirir. Nefes öfke, stres, üzüntü ve kaygıdan uzaklaşmada çok etkilidir.

Manevi (Ruhsal) Seviye: Sevgi anlayışında derinlik ve hoşgörü artar. An’da kalma deneyimleri ve iç huzur artar. Nefes sayesinde zihin, egoyu yönetmeyi ve kalbin rehberliğini dinlemeyi öğrenir.